KOLCZASTY LICZI
search
  • KOLCZASTY LICZI

KOLCZASTY LICZI

6,00 zł
Brak podatku 5-9 dni
Ilość
dostępne

Ziarno kolekcjonerskie KOLCZASTY LICZI, przeznaczone do kolekcjonowania dla końcowych odbiorców, hobbystów.  Do użytku w celu innym niż siew, nie są materiałem siewnym w rozumieniu ustawy.

Psianka stuliszolistna zwanej również ciernistym pomidorem.

To mało znane warzywo jest spokrewnione z naszym rodzimym pomidorem. Pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie znana jest pod nazwą Morelle de Balbis.

Krzak dorasta do ok. 1,5 metra wysokości. Kwitnie i owocuje tak, jak zwykłe pomidory. Jest cały pokryty kolcami, które są początkowo miękkie, później jednak stają się bardzo twarde i ostre, pokrywają całą roślinę, w tym liście z obu stron. Mają 1-3 cm długości !

Owoce są wielkości i koloru wiśni, bardzo delikatne.  Miąższ soczysty, słodko-kwaśny, przypominający rodzynki brazylijskie. Owoce dojrzewają w miesiącach wakacyjnych i owocują do przymrozków.

Pomidorków liczi nie trzeba obierać. Najsmaczniejsze są prosto z krzaczka, ale marmolada i dżem jest naprawdę smaczna. W tym celu warto przetrzeć owoce przez sitko, aby uzyskać gładki, jednolity miąższ pozbawiony nasion kolekcjonerskich i skórki.

Pomidor Liczi to doskonałe, egzotyczne urozmaicenie każdego warzywnika. Bardzo ładnie rośnie i owocuje również w donicach. Nasze tegoroczne z donic przycięliśmy, nadając im pożądany kształt.

Dobrym pomysłem jest posadzenie roślin w formie żywopłotu, który uniemożliwi dostęp do innych części ogrodu np. zwierzętom.

Nasiona wysiewa się i traktuje identycznie jak innych pomidorów. Różnią się jedynie czasem kiełkowania, bo kiełkują znacznie dłużej, nawet do 3-4 tygodni.

W tym roku mamy je po raz pierwszy, ale z pewnością pozostaną u nas na dłużej. 

Polecamy każdemu jako ciekawostkę.  Pomimo kolczastego charakteru rośliny - zdecydowanie warto!

W smaku wyśmienite ! W wyglądzie zniewalające ! W uprawie bezproblemowe !

https://naszepomidory.pl/66-pomidory